Francouzsky s Irénou. Čtení francouzského písmene S mezi dvěma samohláskami. Audio cvičení. A0+

Bonjour, často na tuto překážku narážíme: české a slovenské oči nemají ve zvyku číst písmeno S jinak než jako S. Ale i ten, kdo pravidlo o čtení francouzského S mezi dvěma samohláskami zná, ho ne vždy praktikuje. Zkusíme na to vyzrát.

Pokuste se vrátit do doby, kdy jste ještě neuměli číst a napodobovali jste mluvu dospělých. Udělejte prosím to samé. Bez přemýšlení opakujte po mně. Pak pomocí textu porovnejte mluvenou a psanou podobu slov.

Čeho jste si všimli ? Že písmeno S stojí mezi dvěma samohláskami nejen ve stejném slově, ale i tehdy, když se na sebe vážou slova dvě? Že stejně to funguje i s písmenem X ? Krása ! Mám radost. Teď už zbývá jen soustředěně číst, dokud se z poznatku nestane zkušenost. A to už je na vás.

Amusez-vous bien 🙂 Iréna

Čtení francouzského písmene S mezi dvěma samohláskami. Audio cvičení. A0+

Lire un S entre deux voyelles

Pose — rose — ils ont — pause — nous avons — vous avez — vous êtes — dix ans — six euros — beaux hommes — mes enfants– bise

Příspěvek byl publikován v rubrice Cvičení z francouzštiny, Francouzsko-česká slovíčka a fráze, Francouzština pro začátečníky A0 A1 A2, Jak se naučit francouzsky, Nácvik francouzského čtení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

(Spamcheck Enabled)