Francouzsky s Irénou. Čtení francouzského písmene S mezi dvěma samohláskami. Audio cvičení. A0+

Bonjour, často na tuto překážku narážíme: české a slovenské oči nemají ve zvyku číst písmeno S jinak než jako S. Ale i ten, kdo pravidlo o čtení francouzského S mezi dvěma samohláskami zná, ho ne vždy praktikuje. Zkusíme na to vyzrát.

Pokuste se vrátit do doby, kdy jste ještě neuměli číst a napodobovali jste mluvu dospělých. Udělejte prosím to samé. Bez přemýšlení opakujte po mně. Pak pomocí textu porovnejte mluvenou a psanou podobu slov.

Čeho jste si všimli ? Že písmeno S stojí mezi dvěma samohláskami nejen ve stejném slově, ale i tehdy, když se na sebe vážou slova dvě? Že stejně to funguje i s písmenem X ? Krása ! Mám radost. Teď už zbývá jen soustředěně číst, dokud se z poznatku nestane zkušenost. A to už je na vás.

Amusez-vous bien 🙂 Iréna

Čtení francouzského písmene S mezi dvěma samohláskami. Audio cvičení. A0+

Lire un S entre deux voyelles

Pose — rose — ils ont — pause — nous avons — vous avez — vous êtes — dix ans — six euros — beaux hommes — mes enfants– bise

Příspěvek byl publikován v rubrice Cvičení z francouzštiny, Francouzsko-česká slovíčka a fráze, Francouzština pro začátečníky A0 A1 A2, Jak se naučit francouzsky, Nácvik francouzského čtení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

(Spamcheck Enabled)