Překlady

Odborné a běžné překlady

Spolupracuji s agenturami Channel Crossings, HT International, Easytalk a Pygmalion.

Překládám texty z těchto jazyků:

Výchozí jazyk Cílový jazyk
čeština francouzština
francouzština čeština

Zaměřuji se na tyto oblasti:

Ezoterika, feminismus, historie, jazykověda, kriminalita dětí a mládeže, korespondence, kultura, literatura, obchod a marketing, pedagogika, psychologie, reklama, tisk a média, trh práce, turistika, cestování a doprava, vaření, zdraví.

Spolupráce na TV dokumentech

Voltige française avec des avions tchèques https://www.youtube.com/watch?v=eeaE_ILu0hE&feature=youtu.be

Francouzská akrobacie na českých letadlech https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12287926028-francouzska-akrobacie-na-ceskych-letadlech/

Literární překlady

Publikováno:

Jazyková redakce (Mladá Fronta): http://knihy.abz.cz/prodej/zajatec-londyna-pohled-na-anglicany-francouzskyma-ocima

http://www.iliteratura.cz/Clanek/29211/jaenada-philippe-la-femme-et-lours http://www.iliteratura.cz/Clanek/28805/garnier-pascal-comment-va-la-douleur http://www.iliteratura.cz/Clanek/28807/garnier-pascal-comment-va-la-douleur http://www.iliteratura.cz/Clanek/28261/choplin-antoine-cour-nord http://www.iliteratura.cz/Clanek/28531/choplin-antoine-cour-nord


Zabývám se vyhledáváním v Čechách dosud nevydaných francouzských autorů:

Marie-Sabine Roger

začala psát v době, kdy pracovala jako učitelka v mateřské škole. Její styl je velmi rozmanitý, s oblibou střídá rozličné formy lexika a žánrů, s literární formou však na rozdíl od mnohých francouzských autorů neexperimentuje.
více o autorce…

La Tête en friche (Hlava neoraná)

Philippe Jaenada

začal psát z nudy během experimentu, o kterém se často ve svých knihách zmiňuje: po vzoru jisté speleoložky se na rok uzavřel ve svém bytě a naprosto se odřízl od vnějšího světa. Užívá jazyk pařížského intelektuála, vymýšlí ironické příměry, libuje si v dlouhých souvětích, která ještě natahuje o komentáře v závorkách, občas i dvojitých.
více o autorovi…

La femme et l’ours (Žena a medvěd)

Noëlle Châtelet

je autorkou mnoha povídek a románů věnovaných problematice stárnutí, diktátu tělesného zevněšku a tělu jako součásti komunikace a prostředku sebepozorování. Často a otevřeně píše na tabuizovaná témata (sexualita seniorů, eutanazie), pracuje s obrazy a symboly, s oblibou užívá jazykové prostředky novověké francouzštiny. Kompozice je hutná a dokonale propracovaná, stavba vět velmi složitá.
více o autorce…

La Dernière leçon (Poslední lekce)

Antoine Choplin

se narodil tři roky poté, co Miles Davis nahrál Kind of Blue, miluje jazz, hraje na kytaru a trochu na klavír. Vystudoval matematickou ekonomii, určitou dobu pracoval jako manažer, nyní se již několik let věnuje psaní a organizování kulturních akcí.
více o autorovi…

Cour Nord (Nádvoří Sever)