Francouzsky s Irénou. Cvičení na překlad do francouzštiny s klíčem. Můj byt. A2.

Cvičení na překlad do francouzštiny

Traduisez en français, s’il vous plaît

Můj byt se nachází ve 2. patře jednoho paneláku bez výtahu.

Je to 3+1. Je tam obývák a dvě ložnice, samozřejmě také kuchyň, toalety a koupelna.

Když se vejde, jsme v chodbě.

Napravo jsou kychyň, obývák a vestavěná skříň.

Nalevo jsou obě ložnice.

Naproti je koupelna a toalety.

V kuchyni máme dřez, troubu, mikrovlnnou troubu, plynový vařič, lednici, mrazák, vestavěné skříně, pracovní desku a také stůl se 6 židlemi.

V obýváku je sedačka, konferenční stolek a křesla. Podél zdi je knihovna. Televize se nachází v jednom rohu.

Koupelna s vanou a umývadlem je malinká. Naopak toalety jsou prostorné.

Pokojík je vedle toalet a naproti obýváku. Je zařízený jako počítačová místnost. Je tam tedy počítačový nábytek, počítač a domácí tiskárna.

Ložnice je úplně jednoduchá. Je tam letiště, skříň, komoda, zrcadlo a tabouret.

Řešení

Traduisez en français, s’il vous plaît

Můj byt se nachází ve 2. patře jednoho paneláku bez výtahu. = Mon appartement se trouve au deuxième étage d’un immeuble sans ascenseur

Je to 3+1. Je tam obývák a dvě ložnice, samozřejmě také kuchyň, toalety a koupelna. = C’est un T3/F3. Il y un salon/une salle de séjour et deux chambres.  Bien sûr, il y a aussi une cuisine, des toilettes et une salle de bain/bains. 

Když se vejde, jsme v chodbě. = Quand on entre, on est dans le couloir.

Napravo jsou kychyň, obývák a vestavěná skříň. =A droite, il y a la cuisine, le salon et un placard.

Nalevo jsou obě ložnice. = A gauche, il y a les deux chambres.

Naproti je koupelna a toalety. = En face, il y a la salle de bain et les toilettes.

V kuchyni máme dřez, troubu, mikrovlnnou troubu, plynový vařič, lednici, mrazák, vestavěné skříně, pracovní desku a také stůl se 6 židlemi.= Dans la cuisine, il y a un évier, un four, un four à micro-ondes, une plaque de cuisson au gaz, un frigo, un congélateur, des placards, un plan de travail et aussi une table avec six chaises.

V obýváku je sedačka, konferenční stolek a křesla. Podél zdi je knihovna. Televize se nachází v jednom rohu. = Dans le salon, il y a un canapé/un divan/un sofa, une table basse et des fauteuils.  La bibliothèque est le long du mur. La télé se trouve dans un coin/un angle.

Koupelna s vanou a umývadlem je malinká. Naopak toalety jsou prostorné. = La salle de bains est toute petite, avec une baignoire et un lavabo. Les toilettes, en revanche, sont spacieuses.

Pokojík je vedle toalet a naproti obýváku. Je zařízený jako počítačová místnost. Je tam tedy počítačový nábytek, počítač a domácí tiskárna. = La petite chambre se trouve à côté des toilettes et en face du salon. Elle est aménagée en salle informatique.  Il y a donc un meuble informatique avec un/l’ordinateur installé et une/l’imprimante.

Ložnice je úplně jednoduchá. Je tam letiště, skříň, komoda, zrcadlo a tabouret. = La chambre à coucher est toute simple, avec un double lit, une armoire, une commode, un miroir et un pouf/tabouret.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cvičení z francouzštiny, Francouzština pro začátečníky A0 A1 A2. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

(Spamcheck Enabled)