Francouzsky s Irénou. Studenti sobě aneb Jak si v předvánočním shonu najít čas na francouzštinu.

Ráno první adventní neděle. Myslím na vás, jak ho asi trávíte. U plotny ? Pečením vánočního cukroví ? Předvánočním úklidem ? S dětmi na tréninku ? Kolik z vás má čas na sebe ?

Na studium francouzštiny se do programu nabitého uzávěrkami, firemními večírky, školními besídkami a přípravou rodinných zimních svátků se čas vyšetří stěží.

Ale !

Kde je vůle, tam je cesta.

Protože toto období prožívám jako neklidnější část roku, necítím se být tou správnou moudrou horákyní.  

Požádala jsem proto osoby daleko povolanější : své klienty. Táty, mámy a babičky od rodin, kteří si přes všechen předsváteční kalup čas na francouzštinu dovedou najít.

Tady jsou jejich rady.

Moc jim za ně děkuji a nezastírám, že mě potěšilo, jak se naše vychytávky uchytily drápkem a začaly žít svým vlastním životem.

A jestli i vy máte fígl, o který byste se chtěli podělit, neváhejte. V komentáři je místa habaděj. Budeme moc rádi.

Bonne journée de dimanche et à bientôt ! 😊 Iréna

Vím, že francouzštinu se za mě nikdo nenaučí, ale že jsou práce, které můžu přehodit na přítele a na děti. Vysvětlila jsem jim, že je pro mě učení francouzštiny důležité a že potřebuji jejich pomoc. Z lekce  s Irenou se vracím v dobré náladě, rodině se revanšuji a všichni se cítíme dobře. Martina

Letos potřebuju udělat céčko jedničku, nemůžu si dovolit polevit, je to důležité kvůli lepší práci ve Švajcu. Učím se francouzštinu, místo abych koukala na televizi. Stejně tam nic nedávají. Radka

U pečení se dívám na francouzské filmy nebo poslouchám francouzské písničky. Líp mi to jde od ruky a ještě se něco naučím. Jana.

V práci si o polední pauze místo mlácení prázdné slámy s kolegy u oběda čtu na netu francouzské noviny, sleduji francouzské zpravodajství nebo dělám cvičení. Perfektně využitý čas. Tomáš.

Každý večer před spaním s dětmi posloucháme francouzské pohádky.  Děti jsou nadšené a pro mě to jsou dvě mouchy jednou ranou. Když usnou, přečtu si kapitolu znovu. Motivující je i to, že ji musím Ireně vyprávět a napsat shrnutí. Učím se na tom i gramatiku a slovíčka. Milan.

Když se ráno líčím, časuji si slovesa, a když se večer odličuji, poslouchám nahrávky od Ireny, slovíčka, dialogy, gramatiku. Super ! Monika.

Francouzštinu se učím v autě. Najezdím toho hodně a doma už nemám ani čas, ani chuť. Taky chodím k Ireně na webovky a na fejs. Na kurzu pak jedu na maximum. Pro mě je vyhovující, jak mi Irena nastavila program. Honza.

Mám ráda duchovní literaturu, tak jsem uvítala audio verzi meditací Christopha André. Medituji tak díky francouzským nahrávkám. Pozoruji, že se mi francouzský jazyk lépe učí. Magda.

Samotná se nedokopu, takže jdu dvakrát v týdnu na francouzštinu k Ireně a každé dopoledne do kurzu od radnice. Stíhám a chápu, můžu mluvit, dost mi to tak vyhovuje. Sabina.

Francouzštinu mám jak relax. Učím se denně před usnutím, dám tomu 20 – 30 minut, jak to vyjde. Je to příjemná tečka za dnem. Nedávno jsem objevila, že má Irena dobré stránky, má tam toho opravdu hodně, i to co jinde nenajdu nebo dobře vysvětlené, chodím tam, jen co to jde. Jana.

Řídím se radou od Ireny, abych si denně napsala pár vět. Nakonec se to zvrtlo a je z toho francouzský deník. Stal se z toho návyk. Šárka

Příspěvek byl publikován v rubrice Jak se naučit francouzsky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

(Spamcheck Enabled)