Francouzsky s Irénou. Poslechové cvičení na passé composé pro začátečníky. Simone de Beauvoir. A1.

Bonjour à toutes et à tous !

Dnes tu pro vás mám malé cvičení z francouzštiny na procvičení tvarů sloves v Passé composé. Můžete k němu přistoupit několika způsoby : buď jako k doplňovačce, nebo jako k poslechovému tréninku. Kromě Passé composé si procvičíte i porozumění a vyjádření letopočtů. Pro vyšší účinek je dobré využít cvičení také k hlasitému čtení nebo si ho můžete napsat jako diktát.

Pokud vám porozumění dělá potíže, podívejte se nejprve na řešení, text si přeložte, několikrát poslechněte a znovu přečtěte. Pak se pokuste znovu.

Myslím na vás a držím vám palce, Iréna 

Bonjour à toutes et à tous !

Poslechové cvičení na passé composé pro začátečníky. Simone de Beauvoir.

Simone de Beauvoir

Veuillez mettre les verbes à l’infinitif au passé composé. Dejte slovesa v infinitivu do passé composé.

Simone de Beauvoir NAÎTRE le 9 janvier 1908 à Paris. Au printemps 1928 elle OBTENIR une licence ès lettres mention philosophie générale. En 1929 elle DEVENIR professeure de philosophie, d’abord en province, ensuite à Paris. En 1949 elle PUBLIER Le Deuxième sexe. En 1954 elle GAGNER le prix Goncourt pour Les Mandarins. Cette femme engagée et libre DÉCÉDER le 14 avril 1986 à Paris.

Řešení poslechového cvičení na passé composé pro začátečníky. Simone de Beauvoir.

Simone de Beauvoir est née le 9 janvier 1908 à Paris. Au printemps 1928 elle a obtenu une licence ès lettres mention philosophie générale. En 1929 elle est devenue professeure de philosophie, d’abord en province, ensuite à Paris. En 1949 elle a publié Le Deuxième sexe. En 1954 elle a gagné le prix Goncourt pour Les Mandarins. Cette femme engagée et libre est décédée le 14 avril 1986 à Paris.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cvičení z francouzštiny, Diktáty z francouzštiny, Francouzština pro začátečníky A0 A1 A2 se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

(Spamcheck Enabled)