Francouzsky s Irénou. Materiál ke studiu francouzštiny. Répertoire orthographique du français.

Přehledná příručka, která vás provede všemi pravopisnými jevy a záludnostmi současné spisovné francouzštiny.

Příručka shrnuje obtíže, které francouzský pravopis představuje zejména pro frankofonní studenty, podle mých zkušeností ale studenti českého a slovenského původu chybují v jiných pravopisných jevech. I tak vám může dobře posloužit.

Ovšem za předpokladu, že vám znalosti francouzštiny pomohou vysvětlení porozumět (psaná francouzsky).  Nemyslím tedy, že by se hodila pro začátečníky jako takové, ale mohla by vyhovovat jejich učitelům.

Moc se mi líbí její struktura : abecední řazení & každá kapitola má jednotné členění : příklady, jednoduché a stručné vysvětlení, krátké cvičení & na konci knihy rejstřík a klíč ke cvičením.

Dopuručuji kolegům a pokročilým studentům francouzštiny.

 Skvěle doplňuje cvičebnici Entraînez-vous de A à Z, kterou jsem tu už všem doporučila. http://www.irenaczuchova.cz/entrainez-vous-de-a-a-z/

Pořídit se dá přímo na stránkách vydavatelství Univerzity v Grenoblu PUG http://www.pug.fr/produit/1205/9782706122248/Repertoire%20orthographique%20du%20francais, kde si také můžete knihu prolistovat a stáhnout ukázku. Dále přes Amazon nebo FNAC. Objednají vám ji i v knihkupectvích (Francie, Belgie, Luxembursko, Švýcarsko), v ČR je dobré se obrátit na Francouzský institut nebo na pobočky Alliance française.  O dostupnosti na Slovensku zatím informace nemám. Budu ráda, když se o ně podělíte.

Bonne journée et à bientôt! 🙂 Iréna

Stéphanie Callet : Répertoire orthographique du français. Pièges et difficultés. A1-C2. PUG, 2015. ISBN 978-2-7061-2224-8.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cvičení z francouzštiny, Jak se naučit francouzsky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

(Spamcheck Enabled)