591. Passé composé. Exercice à compléter. Cvičení na doplnění. Audio. A1+.

 1. Cvičení. Text.
 2. Řešení.
 3. Cvičení. Audio.

Cvičení na doplnění. Exercice à compléter.

Poslechněte si prosím nahrávku alespoň 2x a pak s novým poslechem cvičení doplňte. Pokud vám porozumění dělá potíže, podívejte se nejprve na řešení, přeložte si, poslechněte několikrát a přečtěte, a pak zkuste cvičení znovu. Pro vyšší účinek je dobré využít cvičení také k hlasitému čtení nebo i diktátu. Kromě Passé composé si natrénujete i porozumění a vyjádření letopočtů.

Courage! Vous allez y arriver! 🙂 Iréna

Marie Curie … en Pologne en 1867. En 1891, elle … à Paris pour faire des études. Elle a … des cours de physique, elle a … les mathématiques. Ensuite elle … chercheur. Plus tard, en 1894, elle … Pierre Curie, ils … en 1895. Ils … à travailler ensemble et ils … le radium. En 1903, ils … le prix Nobel de physique. En 1911, elle … un deuxième prix Nobel, en chimie. Elle … en 1934.

Řešení. Solution.

Marie Curie est née en Pologne en 1867. En 1891, elle est allée à Paris pour faire des études. Elle a suivi des cours de physique, elle a étudié les mathématiques. Ensuite elle est devenue chercheur. Plus tard, en 1894, elle a rencontré Pierre Curie, ils se sont mariés en 1895. Ils ont commencé à travailler ensemble et ils ont découvert le radium.  En 1903, ils ont reçu le prix Nobel de physique. En 1911, elle a obtenu un deuxième prix Nobel, en chimie. Elle est morte en 1934. 000

Cvičení. Exercice. Audio.

Source: GTP, PUG 2013

Příspěvek byl publikován v rubrice Cvičení z francouzštiny, Diktáty z francouzštiny, Francouzština pro začátečníky A0 A1 A2. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 reakcí na 591. Passé composé. Exercice à compléter. Cvičení na doplnění. Audio. A1+.

 1. Mazurová Daniela napsal:

  Dobrý den, začala jsem váš blog používat občas se studenty. Třeba je velmi nadchla písnička Ma famille. Chci se Vás ale zeptat…
  Nevím, jak se orientovat…
  Existuje nějaký seznam?
  Děkuji mockrát za informace.

  • admin napsal:

   Dobrý den, mám radost, že je vám můj blog užitečný. Pokud jde o způsob, jak se v něm zorientovat, sama ho hledám. Blog mi přerůstá přes hlavu. V nejbližší době chystám úpravy a uvítám postřehy a nápady z vaší strany. V tuto chvíli jsou příspěvky rozčleněny do kategorií, také je možné využít vyhledávače (velmi nenápadného ) v hnědém pruhu horní lišty.

  • admin napsal:

   Bonjour Daniela, prave jsem vam poslala pozvanku na sdileni seznamu publikaci v Google dokumentech. Seznam narusta, jeste neni hotovy, ale pracuji na nem. 🙂 Snad vam bude slouzit. Merci pour cette idée. Bien à vous, Iréna

 2. Mazurová Daniela napsal:

  Děkuji za odpověď. Dneska jsme pracovali ve škole s tímto cvičení passé composé. Mám dotaz… poznám nějak, které cvičení je i s poslechem?
  Blog je super. Já bych to asi členila podle úrovní, nebo podle čísel, ale měl by k tomu být seznam pro lepší orientaci a vždy ho průběžně doplňovat, to jsou poznatky z praxe se studenty…
  Je to moc príma, co děláte, super oživení hodiny pro studenty…
  Držím Vám palce!!!

  • admin napsal:

   A já moc děkuji za komentář a za nápady na členění, zkusíme blog zpřehlednit a doplnit seznamem. A při té příležitosti udělám i revizi starších příspěvků, aby bylo z názvu zřejmé, že je doplněn audiem. Zatím je to patrné z názvu posledních příspěvků a také z osnovy v úvodu konkrétního článku. Moc mě těší, že vám a vašim studentům blog slouží. Budu na vás myslet.Mějte se moc krásně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

(Spamcheck Enabled)